Polikarbon Çatı Kaplamaları

Polikarbon çatı kaplamaları, cama benzeyen ve cam gibi şeffaf olan bir üründür. Işığı geçirmesi nedeni ile çatı görevi görmesi yanında, ışıktan maksimum faydalanabileceğiniz, sağlam ürünlerdir. Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı, darbeye karşı sert bir üründür.

Polikarbon Çatı Nerelerde Tercih Edilir?

Polikarbonat Çatı Kaplamaları, yüksek sıcaklığa, sert soğuğa karşı son derece dayanıklıdır. Sızdırmaz özelliği ile yağmur, dolu ve kar gibi olaylarda, oldukça dayanıklıdır. Fabrikaların çatılarının kaplanması nedeni ile ışıktan maksimum faydalanabilmektedir. Ateşe dayanıklı olması nedeni ile uzun ömürlüdür. Şeffaf plastik olarak adlandırılan ürün, farklı kalınlıkta üretilebilir. Işık yayma özelliği ile mükemmeldir.

6 da 1 camdan daha hafif olan polikarbon çatı kaplamaları, cama göre 200 kat daha dayanıklıdır. Metal ve alüminyum çatı çalışmalarında, ahşap çatı çalışmalarında kullanılır. Polikarbon oluklu levhi, tek ve çok katlı polikarbonat, sandviç panel uyumlu polikarbon ve çok duvarlı polikarbon levha çeşitleri ile müşterilerin hizmetine sunulmuştur.